warcaby

Dlaczego warto grać z dziećmi w warcaby?

Warto wiedzieć, że warcaby nie są zaliczane do najprostszych gier, rekomendowane jest jednak systematycznie grać w nie ze swoim dzieckiem. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nawet w przypadku, gdy na samym początku gra będzie wydawała się bardzo trudna, to pociecha w pewnym momencie zrozumie zasady. Celem warcabów jest przede wszystkim nabycie zdolności do logicznego myślenia, a także umiejętności do przewidywania ruchów przeciwników. Należy u dzieci ćwiczyć te umiejętności już od najmłodszych lat. 

Czy warcaby zaliczane są do nudnych gier?

Można zaobserwować, że z roku na rok na rynku pojawia się coraz więcej wersji tej gry. Oznacza to tym samym, że każde, nawet najbardziej wymagające dziecko nie powinno mieć problemów ze znalezieniem idealnego produktu dla siebie. W przypadku, gdy rodzice nie będą mieli pewności, że omawiana gra na pewno spodoba się ich maluchowi, zalecane jest zaopatrzenie się w zestaw przeznaczony do zabawy. W najprostszym możliwym ujęciu zawiera on mnóstwo bardzo ciekawych elementów prócz warcabów. Godny uwagi jest fakt, że tego rodzaju produkt może przyczynić się do tego, że dziecko zainteresuje się warcabami. 

W jakim czasie dziecko nauczy się grać w warcaby?

Istnieje prawdopodobieństwo, że rodzice będą musieli trochę poczekać, zanim ich pociecha nauczy się grać w warcaby. Gra jest bowiem znacznie bardziej złożona. Pięcioletnie dziecko może nie być świadome tego, jak istotną rolę odgrywa przewidywanie zachowania drugiej osoby. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie dokładne wyjaśnienie dziecku, jak grać w warcaby. Należy zatem spędzać z nim czas przy tej grze. Nie warto spodziewać się od dziecka nieszablonowych ruchów na samym początku jego przygody z warcabami. 

Kiedy dokładnie warto grać w warcaby? 

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że warcaby będą wymagały ogromnej koncentracji. Jeżeli dziecko w danym dniu będzie zbyt energiczne, rekomendowane jest wybranie dla niego zupełnie innej gry. Warcaby będą świetną opcją w spokojniejsze dni, gdy dziecko będzie zarówno wypoczęte, jak i skoncentrowane.