Makabryczne sprawy do rozwiązania

Książki maja to do siebie, że są w stanie zaoferować nam różnego rodzaju akcję i fabułę. Niektóre to bardzo przyjemne, miłe opowiadania obyczajowe, które mogą dać nawet nadzieję na przyszłość. Inne to przyjemne historie o miłości. Fajnie się czyta o takich sprawach, które sprawiają, że jesteśmy w stanie uwierzyć w drugiego człowieka. Są też takie historie, które dosłownie mrożą krew w żyłach. Wiele takich książek w swoim dorobku literackim ma Max Czornyj, który w 2021 roku powraca na rynek z książką pt. Krew ze strony www.taniaksiazka.pl.

“Zjawa. Komisarz Eryk Deryło. Tom 6”

Zanim przejdziemy do sprawdzenia, co też znaleźć można w najnowszej książce Maxa Czornyja, warto przypomnieć sobie inne historie tego bohatera. Oto na doskonale znany już nam Lublin (z innych książek z tego cyklu) pada blady strach. W mieście pojawił się bowiem sadystyczny morderca, który tytułuje siebie Fotografem. Wszystko przez to, że lubi on fotografować miejsca zbrodni, a wykonane zdjęcia wysyła do biura Tamary Haller. Jest ona przerażona tym, co widzi na zdjęciach, ponieważ widać, że morderca dosłownie znęca się nad ofiarami. Policja stara się ze wszystkich sił rozpracować tą sprawę, ale morderca jest sprytniejszy. Zawsze jest o krok przed nimi, przesyłając kolejne fotografie. Czy jest jakaś szansa na jego złapanie? Gdzie jest Deryło? Okazuje się, że komisarz leży w szpitalu, w śpiączce. Po jego głowie przesuwają się makabryczne obrazy, które mogą być odpowiedzią na to, kto jest winny, ale jak odpowiedź ma wysłać do świata zewnętrznego komisarz, kiedy znajduje się on w śpiączce?

“Krew. Komisarz Eryk Deryło. Tom 8”

Policja zostaje wezwana do wyjątkowo brutalnej zbrodni. Chociaż wszyscy na początku sądzą, że jest to makabryczny wypadek. Otóż w domowej saunie zostają odnalezione zwłoki młodej kobiety. Wydawać by się mogło, że faktycznie – wypadek, ponieważ temperatura była za wysoka. Tylko, że na miejscu zbrodni zostaje odnaleziona również wiadomość, która dedykowana jest…no właśnie do kogo? Policja nawet nie wie, czy chodzi tutaj o nich, czy o samą zamordowaną. Deryło i Haller, którzy pojawiają się na miejscu zdarzenia widzą, że będą mieli nie lada orzech do zgryzienia. W szczególności, że dowody wskazują, iż winowajca może…być w ich szeregach. Czy to możliwe, żeby zamordował ktoś z policji? A może to morderca tak sprytnie podrzuca tropy, żeby zmylić policję? Czas ucieka, pojawiają się kolejne tropy. Czy ktoś będzie w stanie powiedzieć dość? Czy Deryło będzie umiał znaleźć zabójcę?

 

Post navigation