Nowe zagadki kryminalne

Kryminały to coś, co lubi każdy z nas. Trzeba przyznać, że rozwiązywanie zagadek kryminalnych wpływa na nas w pobudzający sposób. Chętnie angażujemy się w takie sprawy, chcąc na równi dopaść zbrodniarza. Niektóre książki oferują nam takie zwyczajne zagadki kryminalne, a inne – to wyjątkowo brutalne opowieści, które są w stanie przynieść czytelnikowi ogrom emocji. Dobrze, że z takimi sprawami mamy do czynienia w książkach tylko i wyłącznie. Jeżeli chodzi o autorów, to specjalistą od wyjątkowo brutalnych spraw w książkach jest Max Czornyj, który zaprasza nas do najnowszej książki pt. “Krew“.

“Zjawa. Komisarz Eryk Deryło. Tom 6”

Krew” to tom 8 cyklu o komisarzu Eryku Deryło. Przy tej okazji można przypomnieć sobie inną książkę, którą napisał ten sam autor i gdzie występuje ten sam główny bohater. Oto komisarz Eryk Deryło, który w Lublinie ma do rozwiązania mnóstwo skomplikowanych spraw. Tylko, że tym razem Eryk Deryło leży w śpiączce i nic do niego nie dociera. Chyba… . Nikt bowiem nie wie, że w jego głowie toczy się wojna. W śpiączce, ale i tak po jego głowie przelatują obrazy, które mogą być odpowiedzią na to, co aktualnie dzieje się w Lublinie. Policja ma do czynienia z wyjątkowo brutalnym zbrodniarzem, który robi zdjęcia swoim ofiarom. Tama Haller, która ma “przyjemność” oglądać te fotografie widzi, że jest to wyjątkowy psychopata, czerpiący radość z mordowania. Czy znajdzie się taka osoba, która da radę przerwać ten chory tok wydarzeń? Deryło znajduje się w śpiączce i nie może im pomóc. Chociaż Deryło najchętniej wyskoczyłby ze swojego ciała, aby pomóc im złapać mordercę, którego…on chyba faktycznie może znać.

“Krew. Komisarz Eryk Deryło. Tom 8”


Lublin znowu jest świadkiem wyjątkowo brutalnej zbrodni. Otóż w domowej saunie zostaje znaleziona martwa kobieta. Przybyła na miejsce policja gotowa jest osądzić, że był to nieszczęśliwy wypadek, znaleziona na miejscu wiadomość pokazuje, że tak faktycznie nie jest. Wiadomość pozostawił morderca, ale właściwie nie wiadomo, czy jest to informacja dedykowana do ofiary, czy do samej policji. Śledczy mają do czynienia z wyjątkowo brutalnym sprawcą. Czy to możliwe, że to co się teraz wydarzyło, ma związek ze śmiercią matki ofiary kilkanaście lat wcześniej? Deryło i Haller kluczą, ale już sami nie wiedzą, czego mają się chwytać. Podejrzenia padają na lubelskich funkcjonariuszy policji. Czy to możliwe, że sprawca znajduje się w ich szeregach? Czas uporać się z wyjątkowo brutalną zbrodnią.