Komisarz Eryk Deryło

Krew ze strony www.taniaksiazka.pl to jedna z najbardziej wyczekiwanych książek w roku 2021. Wszyscy nie mogli doczekać się powrotu komisarza Eryka Deryło i innych bohaterów, jacy są znani z tego cyklu powieści. Czy książka odniesie taki sam sukces, jak inne z tej serii? Całkiem możliwe, ponieważ już napływają opinie z różnych stron, że autor wcale nie opuścił swojego poziomu pisania. Wręcz przeciwnie – zapewnił jeszcze większe emocje, dzięki czemu sprawa do rozwiązania będzie niezwykle trudna. Kto jeszcze nie miał okazji poznać nie tylko samego autora, ale również komisarza Deryło, powinien rozpocząć od samego początku czytanie tego cyklu.

“Grzech. Tom 1”

Wszyscy w Lublinie przygotowują się do zbliżających się, radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Tą radosną atmosferę przerywa zniknięcie żony znanego lekarza. Niektórzy sugerują ucieczkę od męża, ale nie jest to prawda. Dowodem jest list, który został znaleziony w skrzynce. Ktoś odpowiada za zniknięcie kobiety. Wkrótce takich zaginięć w Lublinie jest coraz więcej. Sprawca pozostawia zawsze tajemniczy list, pełny ukrytych znaczeń. Do sprawy zostaje zaangażowany komisarz Deryło, który nie należy do osób lubianych, ale za to bardzo skutecznych. Wszystko zaczyna się komplikować, kiedy zostają znalezione zwłoki jednej z porwanych kobiet. Wszystko wskazuje na to, że sprawa ma wątek religijny, ale czy na pewno. A może to morderca chce zmylić policję? Pojawia się więcej ofiar. Wszystkie ciała są zbezczeszczane. Czy Deryło zdąży rozwiązać tą sprawę, zanim morderca upatrzy sobie jego córkę na cel?

“Ofiara. Komisarz Eryk Deryło. Tom 2”

Po ostatniej serii porwań i zabójstw, jaka przetoczyła się przez Lublin, przez chwilę panował spokój. Wszyscy byli pewni, że to koniec. Tylko, że na nowo zaczyna dochodzić do porwań. Czy to możliwe, że poprzednim razem została złapana zła osoba? Czy komisarz Eryk Deryło się pomylił? A może porywacz i morderca ma genialnego naśladowcę, który upatrzył sobie Deryło na cel? Komisarz wie, że musi podjąć “rękawice”. Nie tylko dlatego, że takie są jego obowiązki zawodowe. Chodzi tu o bezpieczeństwo jego najbliższych. “Nowy” przestępca ewidentnie grozi jego rodzinie. Deryło zrobi wszystko, aby ich ochronić. Nawet, jeżeli chodzi o złamanie prawa. Co też będzie musiał dokonać Deryło, aby zapewnić swoim bliskim spokój i bezpieczeństwo? Jakie będą dla głównego bohatera konsekwencje tej sprawy? Jednego można być pewnym – czytelnikom podczas czytania tej historii na pewno nie zabraknie szalonych emocji.

 

Post navigation